Tel. +48 22 250 26 50 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

 • Start
 • Kontakt
 • f
 • in
 • YT
 • Ograniczenie kosztów produkcji...?

  Możemy pisać dużo ale najlepiej przekonać się osobiście jakie korzyści dają symulacje procesów przetwórstwa tworzyw w Twoich kokretnych sytuacjach biznesowych.

 • SimpoeMold

  Oprogramowanie Simpoe-Mold przeznaczone jest do wirtualnej symulacji procesu wtrysku tworzyw. Przeznaczone jest dla konstruktorów produktów, wytwórców form, czy producentów wyprasek, zapewniając wydajne i kompletne analizy, za cenę czyniącą je bardzo przystępnym dla każdego.

 • RapidAuthor

  RapidAuthor umożliwia wykorzystanie danych CAD 3D do przygotowania „lekkich”, interaktywnych wizualizacji i animacji 3D w celu uzyskania efektywnych publikacji technicznych wspierających różne obszary biznesowe przedsiębiorstw produkcyjnych...

   

 • Operator

  Operator MES zawiera wszystkie niezbędne funkcje do realizacji codziennego zarządzania obowiązkami personelu i pracą maszyn na wydziałach produkcyjnych z dyskretnym procesem produkcyjnym...

Przyjazne w użyciu oprogramowanie Simpoe-Mold do symulacji wtrysku tworzyw przeznaczone jest dla wszystkich osób związanych z przetwórstwem tworzyw metodą wtrysku, bez względu na to czy są to konstruktorzy produktów, wytwórcy form, czy producenci wyprasek.

Twórca Simpoe-Mold, firma SIMPOE została przejęta w 2013 roku przez Dassault Systèmes S.A. - międzynarodowe przedsiębiorstwo z siedzibą we Francji, specjalizujące się w dostarczaniu oprogramowaniu do projektowania i wizualizacji 3D oraz do zarządzania cyklem życia produktów. Firma Dassault Systèmes dostarcza klientom biznesowym i indywidualnym innowacyjne aplikacje 3D, zmieniające sposób projektowania, produkcji i serwisowania produktów oraz umożliwiające przedsiębiorstwom dostarczanie ich klientom korzyści biznesowych. Simpoe-Mold zostało dołączone do grupy produktów SIMULIA® obok takich rozwiązań jak np. Abaqus. SIMULIA wyznacza nowe standardy w zakresie korzystania z oprogramowania do analizy metodą elementów skończonych i symulacji realistycznych procesów w celu osiągnięcia korzyści biznesowych. Więcej informacji o rozwiązaniach portfolio SIMULIA można znaleźć klikając tutaj.

Analiza chłodzenia w SimpoeMold

Wtryskiwanie tworzyw dla każdego

Obszarem zastosowania oprogramowania Simpoe-Mold jest cały proces wtryskiwania tworzyw od przygotowania optymalnej konstrukcji wypraski, przez optymalizację formy wtryskowej, na optymalizacji procesu produkcji kończąc. Każdy użytkownik może wybrać taką konfigurację oprogramowania, która najlepiej spełnia jego wymagania. Wybraną konfigurację można upgrade'owć do bardziej zaawansowanej. Oprogramowanie Simpoe-Mold umożliwia prowadzenie symulacji procesu wtrsyku dla tworzyw termoplastycznych, termoutwardzalnych, silikonowych i elastomerów i jest dostępne jako niezależne stanowisko.

 

Symulacje każdego typu części

Simpoe-Mold oferuje taką samą funkcjonalość tworzenia modelu elementów skończonych w każdym pakiecie. Narzędzia do przygotwania siatki MESH umożliwiają tworzenie modelu powierchniowego, powłokowego i bryłowego, przy czym model bryłowy może wykorzystywać siatkę tetragonalną, heksagonalną i hybrydową łaczącą elementy tetragonalne z pryzmowymi. Model hybrydowy najlepiej oddaje specyfikę procesów zachodzących w wyprasce na styku ze scianami gniazda formy.  Simpoe-Mold umożliwia symulację procesu wtrsyku każdego rodzaju części bez względu na geometrię, od prostej analizy technologiczności konstrukcji wyprasek i podstawowych analiz wypełniania gniazda po symulację bardziej zaawansowanych procesów, takich jak wtryskiwanie wspomagane gazem, formowanie wyprasek na bazie wcześniej wtryśniętych wkładek, wtryskiwanie wielomateriałowe / wielodomenowe. Dzięki niespotykanej szybkości i łatwości użycia Simpoe-Mold, za pomocą kilku kliknięć można ocenić szereg scenariuszy w celu określenia optymalnego rozwiązania.

se3

Scenariusze symulacji

Układ do analizy procesu wtrysku możemy przygotwać w Simpoe-Mold na różne sposoby. Optymalnym podejściem jest wykorzystanie wewnętrznych narzędzi Simpoe-Mold do tworzenia i modyfikacji siatki Mesh. W ten sposób od początku budujemy model rozkładu gniazd w formie z układem doprowadzającym i chłodzącym bez wychodzenia ze środowiska Simpoe-Mold. Dzięki temu oszczędzamy koszty projektowania wyrobu i formy wtrsykowej ponieważ optymalizujemy model obliczeniowy bez konieczności użycia oprogramowania CAD. Po zakończeniu optymalizacji konstrukcji z Simpoe-Mold przekazywane są stosowne wytyczne dla konstruktorów, dzięki którym wprowadzane są konieczne porawki w modelu wypraski oraz konstruowana jest forma wtryskowa. Praca takiej formy została przeanalizowana już w środowisku wirtualnym dzięki czemu ograniczona do minimum staje się konieczność przeprowadzania prób pracy formy na wtryskarkach. Takie podejście w oczywisty sposób ogranicza koszty przygotwania produckji i nie wymaga ciągłego przerywania prowdzonej produkcji bierzącej dla zrobienia prób nowego uruchomienia.

Drugie podejście to weryfikacja i modyfikacja konstrukcji istniejącej już formy po to żeby zoptymalizować np. wydajność produkcji lub poprawić konstrukcję formy żeby produkcja poprawnych wyprasek w ogóle była możliwa. Przejmujemy wtedy geometrię 3D gniazd formujących formy razem z układem doprowadzającym i chłodzącym po to żeby najpierw zoptymalizować parametry procesu. Jeśli dla osiągnięcia optymalnych parametrów produckji nie uda się poprawić wyłącznie parametrów procesu wtrysku wtedy możliwe i czasem konieczne jest zasugerowanie poprawek konstrukcji, które wykonuje się wtedy w systemie CAD, z którego dostarczona została geometria 3D.